Lavt stoffskifte 14.01.10
2 min

Lavt stoffskifte 14.01.10

Lavt stoffskifte, hypotyreose eller struma kan behandles med medikamenter. Vik dette påvirke muligheten til å gå på helfart?
Publisert: 14.01.2010

Spørsmål:

Jeg hadde et intervju i dag, traff en kunde og fikk et medisinskt dilemma.

Hun har lavt stoffskifte, (hypotyreose eller struma) og tar
medisinen Levaxin mot det.
Kan hun gå på Helfart uten problemer?

Svar

I fht hypothyros og bruk av Levaxin så pleier det å gå riktig så bra å gå på Helfart. Jeg har dog opplevd ved ett tilfelle at kunden etter ca 2 mnd fikk endrede stoffskifteverdier og derfor følte seg veldig trett og uopplagt. 

 

Det som kunne vært fin å gjøre er å informere henne om at det pleier å gå helt fint, men at det er en viss mulighet for at verdiene endrer seg pga den hormonregulerende effekten av lavkarbokosten (som jo Helfart er). For mange med lavt stoffskifte er Helfart en metode som ”endelig fungerer” Hvis velger å gå på Helfart så kan hun ta det valget, men hun informerer/ber om aksept fra lege. Noter på coachkortet at hun har mottatt informasjon om å kontakte sin lege og be henne signere på det. Send evt gjerne med henne info.skriv til lege som ligger i 26-ukerspermen. 

Publisert: 14.01.2010 KL. 11:30
Kategori: Xtra Qa God Energi
Gjør som tusenvis av andre. Lytt på vår podcast du også.

Hold deg oppdatert på nyheter

Vi sender ut nyhetsbrev regelmessig med gode tilbud, fagartikler, tips, oppstartsdatoer og annen informasjon om våre studier.

* Ved å gi oss dine kontaktopplysninger samtykker du til vår personvernpolicy.